तेस्रो राष्ट्रिय बिशाल लुम्बिनी लोक दोहोरी अवार्ड २०८० को फाईनल कार्यक्रम भब्यता पुर्वक सम्पन्न । – News Nepal Media
Trend

स्वर्गीय कल्पना गैरे स्मृती फाउण्डेशनको सहयोगार्थ बिशाल मुभिज प्रा.लि.अनामनगर द्धारा आयोजित तेस्रो राष्ट्रिय बिशाल लुम्बिनी लोक दोहोरी अवार्ड २०८० को फाईनल कार्यक्रम तथा स्रष्टा सम्मान चलचित्र बिकास बोर्डको सभाहल चाबहिलमा भब्यता पुर्वक सम्पन्न भएको छ ।

गण्डकी प्रदेश सरकारका संस्थापक मुख्य मन्त्री तथा पुर्व संस्कृती पर्यटन मन्त्री माननिय पृथ्बी सुब्बा गुरुङको प्रमुख आतिथ्यता,अनि बिशाल मुभिजका अध्यक्ष अनि चर्चित गायक ,सर्जक हुम गैरेको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा लोक तथा दोहोरी गीत संग सम्बन्धीत ३२ बिधाका करिब ५० भन्दा बढी कलाकारहरुलाई उत्कृष्ट अवार्ड बितरण गरीयको कुरा बिशाल मुभिजका उपाध्यक्ष तथा अवार्ड कार्यक्रमका संयोजक चर्चित गायक,मोडल धिरज खत्रीले जानकारी गराए । सो फाईनल कार्यक्रमका अबशरमा नेपाली लोक संगीतमा क्रियाशिल करिब एक दर्जन अग्रज तथा अनुज स्रष्टा,सर्जक अनि पत्रकारहरु सम्मानित भएका छन् ।

कार्यक्रममा बरिष्ठ लोक गायक तथा संरक्षक ईन्द्र जि.सी.,बरिष्ठ लोक गायक राजु परियार,बरिष्ठ लोक गायिका सिर्जना बिरही थापा,मौलिक लोक गायक सुरेन्द्र गुरुङ,मौलिक लोक गायिका जमुना राना,गायक तथा सर्जक रामचन्द्र चन्द,नायक शितल के.सी.,संगीत संयोजक राकेश सोनी,पत्रकार कबिराज ढकाल,मोफोसलका पत्रकार दिपेन्द्र थापा मगर,गायिका रोशनी रसाईली लगायतलाई बिशेष सम्मान गरीयको थियो । पुर्व प्रहरी प्रमुख सर्बेन्द्र खनाल,संगीत ब्यबसायी सुर्य बा.मगर,राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठानकी अध्यक्ष रिता थापा मगर,नायिका नन्दा बस्याल लगायतको बिशेष आतिथ्यता रहेको कार्यक्रममा सयौं स्रष्टा,सर्जक अनि कलाकर्मीहरुको बाक्लो उपस्थिीती रहेको थियो । कार्यक्रमको संचालन संस्थाको सचिब राशी रिजाल र पत्रकार अनिल आघातले गरेका थिए ।

(तेस्रो राष्ट्रिय बिशाल लुम्बिनी लोक दोहोरी अवार्ड २०८० प्राप्त गर्ने कलाकारको नामावली)
१.सर्बोत्कृष्ट भाषा भाषी गीत (गायक) रुपेश कार्की (बाँच्नी आधार)
२.सर्बोत्कृष्ट एकल लोक गीत (गायक) बाबुराम कुवँर (आमा)
३.सर्बोत्कृष्ट एकल लोक गीत (गायिका) सपना गाहा (मनको पिर)
४.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (गायक) रेशम निर्दोश (थर दिन्छौ र)
५.सर्बोत्कृष्ट मौलिक परम्परागत गीत (गायक) युबराज छन्त्याल (नाँच्न मन लाउँछ)
६.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (नव गायक) राजु अधिकारी (पाल्पाली मायाँ सालैजो)
७.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (गायिका) फुलमायाँ के.सी.(बाग्लुङ बजारमा)
८.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (गायक) (जुरी) टंक आउजी (प्यारो बैंशको)
९.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (गायिका) (जुरी) रितिका कुवँर (माछी खोलामा)
१०.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (गायक) (नव प्रतिभा) सुदिप सिंजाली मगर (यो मन दोमन भयो)
११.सर्बोत्कृष्ट मौलिक परम्परागत गीत (गायक) (पब्लीक च्वाईस्) लिल सुगम छन्ताल (मगर मेला)
१२.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (गायक) (पब्लीक च्वाईस्) चक्र बुढा मगर (मायाँ तिम्रो)
१३.सर्बोत्कृष्ट मौलिक परम्परागत गीत (गायक) (जुरी) टंक आउजी (प्यारो बैंशको)
१४.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (गायिका) (जुरी) श्यामकला भण्डारी (रमाईलो)
१५.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (नव गायक) (पब्लीक च्वाईस्) बिश्वराम तिमिल्सेना (पानी कुवाको)
१६.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (गायिका) (पब्लीक च्वाईस्) सपना सुनाम (सुन साँईला)
१७.सर्बोत्कृष्ट भाषा भाषी गीत (गायक) (पब्लीक च्वाईस्) तेज तिखातरी (आईगयो बड्डो)
१८.सर्बोत्कृष्ट मौलिक गीत (गायिका) (पपुलर) कल्पना कुसुम (मुलको पानी)
१९.सर्बोत्कृष्ट (गायक) अर्जुन कुवँर (दुख्दो रैछ दिल)
२०.सर्बोत्कृष्ट (गायिका) रजनी लामा (मिठो बोली)
२१.सर्बोत्कृष्ट भाका रामु बिरही (चिसो रातैमा)
२२.सर्बोत्कृष्ट शब्द रचनाकार खिमानन्द खरेल (आमा तिम्रो)
२३.सर्बोत्कृष्ट नव गायक लक्ष्य बिश्वकर्मा (खरको झुप्रो)
२४.सर्बोत्कृष्ट नव गायिका पुनम सुनार (लाहुरे मायाँ)
२५.सर्बोत्कृष्ट (गायिका) (जुरी) रुपा भर्ती मगर (निर्मोही)
२६.सर्बोत्कृष्ट नव गायिका (जुरी) दिपिका बस्नेत (फुलमायाँ)
२७.सर्बोत्कृष्ट (गायक) (पब्लीक च्वाईस्) डोलराज परियार (कमली)
२८.सर्बोत्कृष्ट नव गायिका (पब्लीक च्वाईस्) लक्ष्मी नेपाली (बैंशको फुल)
२९.सर्बोत्कृष्ट नव भाका पार्वति बानियाँ (चासो मायाँको)
३०.सर्बोत्कृष्ट नव शब्द रचनाकार गणेश घिमिरे (चासो मायाँको)
३१.सर्बोत्कृष्ट छायाँकन बसन्त मर्हजन (बिरहको तिज)
३२.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल (पुरुष) प्रकाश शर्मा (चर्कियर मेरो भाग्य)
३३.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल (महिला) रमा ठकुरी (सारी सरक्कै)
३४.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो नव मोडल (पुरुष) कमल परियार (मोहोनी)
३५.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो नव मोडल (महिला) प्रितिका सापकोटा (जाडो महिनामा)
३६.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल अभिनय (पुरुष) दिप्शन क्षेत्री (भिरमा रुदै छु)
३७.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल अभिनय (महिला) परी क्षेत्री (पाल्पा दरबार)
३८.सर्बोत्कृष्ट ठाउँ बिशेष गीत (गायिका) शुसिला गीरी (प्युठान ईस्नालाई)
३९.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल (पुरुष) (पब्लीक च्वाईस्) रेशम नेप्कीङ (मलाई मायाँ)
४०.सर्बोत्कृष्ट नव भाका (पब्लीक च्वाईस्) उमेश चन्द ठकुरी (मायाँ गर्छु म)
४१.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो नव मोडल (महिला) (जुरी) मायाँ न्यौपाने (लाग्यो भिषा)
४२.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो नव मोडल (पुरुष) (पब्लीक च्वाईस्) राजु प्रताम मल्ल (कमली)
४३.सर्बोत्कृष्ट नव शब्द रचनाकार (जुरी) सुमित्रा भुजेल (मायाँको बिस्वास)
४४.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल (महिला) (पब्लीक च्वाईस्) प्रमिताराज घतानी (भिरैमा उनियो)
४५.सर्बोत्कृष्ट नव शब्द रचनाकार (जुरी) राजेश भण्डारी (शिब भजन)
४६.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल (महिला) (जुरी) करिष्मा परियार (रुखो बोलेनी)
४७.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो नव मोडल (पुरुष) (जुरी) शरण थामी (लाग्यो भिषा)
४८.सर्बोत्कृष्ट नव शब्द रचनाकार (पब्लीक च्वाईस्) शुसिल क्षेत्री (सेतो पेपर)
४९.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल अभिनय (पुरुष) (पब्लीक च्वाईस्) सबिन खड्का (सम्झनाले हो)
५०.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो नव मोडल (महिला) (पब्लीक च्वाईस्) सृष्टी बिश्वकर्मा (झल्को)
५१.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल अभिनय (पुरुष) (जुरी) हरी भण्डारी (मेरो भाग्य)
५२.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल अभिनय (महिला) (जुरी) आरती बुढा (एकान्तमा)
५३.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल नृत्य (महिला) मनिषा लामा (लान्छु आज)
५४.सर्बोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो निर्देशक शिबजी क्षेत्री (मै साब)
५५.सर्बोत्कृष्ट संगीत संयोजक धिरज श्रेष्ठ (जाम लाहुर)
५६.सर्बोत्कृष्ट दोहोरी साँझ (गायिका) झरना नेपाल (फेवा रोधिघर)
५७.सर्बोत्कृष्ट प्रत्यक्ष दोहोरी (गायिका) दिक्षा सुनार
५८.सर्बोत्कृष्ट पर्व गीत (गायक) सन्तोष बुढाप्रिथी (हात्ति आयो)
५९.सर्बोत्कृष्ट पर्व गीत (गायिका) हेमा राना मगर (बर्त मायाँलु)
६०.सर्बोत्कृष्ट काठे गीत (गाायक) ईश्वर सापकोटा (आकाशैमा जुन छ)
६१.सर्बोत्कृष्ट काठे गीत (गायिका) सुबिना श्रेष्ठ (सुनकोसी दाभानमा)
६२.सर्बोत्कृष्ट पर्व गीत (गायिका) (पब्लीक च्वाईस्) रञ्जु नेपाल
सम्मानितहरु
१. बरिष्ठ लोक गायक श्री ईन्द्र जि.सी.(संरक्षक अभिनन्दन)
१. बरिष्ठ लोक गायक श्री राजु परियार (दशक गायक)
२. लोक गायिका श्री सिर्जना बिरही थापा (दशक गायिका)
३. लोक गायक श्री सुरेन्द्र गुरुङ (मौलिक लोक गायक सम्मान)
४. लोक गायिका श्री जमुना राना (मौलिक लोक गायिका सम्मान)
५. लोक गायक रामचन्द्र चन्द (बर्ष गीत गायक सम्मान)
६. लोक पत्रकार कबिराज ढकाल (लोक पत्रकारीता सम्मान)
७. लोक पत्रकार दिपेन्द्र थापा मगर (मोफोसल लोक पत्रकारीता सम्मान)
८. नायक शित्तल के.सी.(कलाकारिता सम्मान)
९. संगीत संयोजक राकेश सोनी (जुरी सम्मान)

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा अपडेट
धेरै पढिएको

नारायणघाट–बुटवल सडकको दूरावस्थाले घटे लुम्बिनी जाने पर्यटक

नवलपुरमा ब्युटिसियन तालिमका सहभागीलाई दिईयो उद्यमशिलता विकास तालिम

नवलपुर सेवा समाज युएई द्वारा नवलपुरको दश वटा सामुदायिक विद्यालयहरुमा तिन लाखको अक्षयकोष स्थापना

महिला, बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिक मन्त्री भगवती चौधरी नवलपुर कावासोती आउँदै

छिपछिपे सहकारी ठगी : ७ अभियुक्त पुर्पक्षमा जेल चलान

आजको राशिफल : वि.सं. २०८१ ज्येष्ठ २८ गते सोमवार || श्री पाथिभरा माताकाे कृपाले यी राशिहरूकाे चम्किनेछ भाग्य


TOP